Ing. Igor Medlen
* 24. máj 1951 - …† …………23. január 2014


Igor Medlen sa narodil 24. mája 1951 v rodine Bartolomeja a Františky ako mladší syn po sestre Dáši. Rodičia obe deti viedli k poctivosti a čestnosti, po otcovi zdedili lásku k hudbe. Zo začiatku sa Igor venoval hre na husliach, neskôr prišiel na chuť milovanej gitare a bigbítu. Nejaký čas bol dokonca členom bigbítovej skupiny WE FIVE. V tomto období ho podporovala najmä jeho milovaná mama. Jeho láska k folklóru však bola silnejšia. Cez Dášenku sa dostal do folklórneho súboru Technik, neskôr krátky čas pôsobil v Gymniku, ale jeho srdcovou záležitosťou bol folklórny súbor Ekonóm, v ktorom pôsobil ako umelecký vedúci viac ako 10 rokov.

Po škončení VŠE v Bratislave pracoval v Národnom Osvetovom Centre, neskôr v ÚĽUVe, v hudobnom vydavateľstve Musica, bol členom výboru SOZA. Počas týchto aktívnych rokov sa spolupodielal na vydaní mnohých nosičov s nahrávkami hudobného folklóru. Z jeho plodnej práce by sme radi spomenuli priateľstvo s hudobným skladateľom Svätozárom Stračinom, ktorého veľmi obdivoval, akademického maliara Milana Laluhu, s ktorým aj spolu s Meškovcami hrávali v Terchovskej muzike.

Niekoľko posledných rokov pracoval v Železničnej nemocnici v Bratislave na pozícii vedúceho technického oddelenia. Pracoval vždy s veľkým nasadením, jeho práca bola efektívna a vždy poctivo odvedená.

Napriek tomu, že bol vyštudovaný ekonóm, jeho láska ku Slovensku, ľuďom a ľudovému umeniu ho sprevádzala celý život. Takýto vzťah sa mu podarilo vštepiť aj svojim deťom – synovi Maťkovi, ktorý sa venuje hre na cimbal a dcéram Elenke – tanečnici z Lúčnice a Saške, ktorá prevzala rodinnú technikársku štafetu. Bol veľmi hrdým otcom, keď sa jeho deti stretli na jednom javisku. Veľmi sa tešil zo svojich vnúčat – Adelky a Sofinky.

Igor mal rád pohyb, šport, bol nadšeným hráčom stolného tenisu, rád lyžoval, bicykloval, ale asi najradšej chodil na hríby do lesov v Jozefkovom údolí v Svätom Jure, kde mal svoju chatu. Tu sa venoval práci s drevom, výrobe hudobných nástrojov, zdokonaľovaniu už dokonalého a v posledom čase aj záhradkárčeniu. Spoločnosť v dobrom aj zlom mu robila jeho manželka Ivana.

Svoj boj s ťažkou agresívnou chorobou prehral 23. januára 2014.

 

Pozrite si niekoľko fotografií zo života Igora.